Време: Дожд во пониските, снег на повисоките места


3 копии

Во Австралија во вторникот на 17 декември е измерена просечна максимална температура од 40,9 степени Целзиусови и тоа беше најтопол ден од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Просечната максимална температура на воздухот во земјата била 40,9 Целзиусови степени, со што е срушен рекордот од јануари 2013 година кога била забележана ...
| | веќе видена | слични
9 копии
14 копии
2 копии

Метеоролозите предвидуваат дека Австралија наредната недела ќе го има најтоплиот ден во историјата затоа што топлотен бран стига на истокот од земјата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 248 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Ла Верита“ кој на македонската јавност и стана познат по објавувањето на аудио и видео снимки за случајот “Рекет“, денеска тврди дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 51 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена

ОВЕНРаботa: Во себе носите цврсто уверување дека на работа ќе бидете успешни и дека следниот период ќе ви биде добар.Љубов: Не сте подгоотвени за драстични ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Дожд во пониските, снег на повисоките места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: