ЗАКОНСКИ ДУБАРИ: Кире, Дејан, Златко, Горан… како Албанци станаа пожарникари во Скопје

Кога не би било трагично, дефинитино би било комично, пишува порталот Инфомакс за законските далавери при вработувањето и изјаснувањето како Албанци на лица ...
| | веќе видена | слични

Над 40.000 буџетари в сабота ќе го чистат ѓубрето во Скопје. Министерот Манчевски и здружението „Не биди Ѓубре“ ги одредија локациите каде што ќе се одвива ...
| | веќе видена | слични

Четворица етнички Македонци се пишале како Албанци, а двајца како припадници на други националности – само за да бидат примени во скопската пожарна, објави ...
| | веќе видена | слични

 Кандидатите кои добиле зелено светло на последниот конкурс за пожарникари се служеле со итрини за да го добијат работното место. Четворица етнички Македонци ...
| | веќе видена | слични

Кире Трајковски, Дејан Илиевски, Златко Серафимовски, Горан Трајковски, Томислав Јанкуловски - Албанец, Александар Мишковски и Стивен Коцев - други ...
| | веќе видена | слични

Одлука за прием на вработени во државна институција ја покажува катастрофалната ситуација при примена на правилата за еднаква етничка застапеност и можноста за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 255 | | | веќе видена

Меѓу 100 и 200 припадници на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурација на американскиот претседател Џозеф Бајден се позитивни на коронавирусот, ...
сите 285 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАКОНСКИ ДУБАРИ: Кире, Дејан, Златко, Горан… како Албанци станаа пожарникари во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: