Гевгеличанец со стаклена чаша повредил две жени

Адвокатка од Куманово буквално ја ограби својата повозрасна клиентка и заврши во притвор. Полицијата ја уапси кај Табановце пред да избега, а токму бегството ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Осум дена притвор доби адвокатка која ОЈО ќе ја гони за измама. Осомничената, како што информираше обвинителството олеснила пензионерка која според надлежните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против лице кое е осомничено за кривични дела – загрозување на сигурноста и напад на службено лице при ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Куманово поведе истражна постапка против едно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – Измама од член 247 став ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Јавното обвинителство, на 15 декември осомничениот 37-годишен кумановец, при вршење семејно насилство, ја загрозил сигурноста на неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кумановското основно јавно обвинителство поведе истражна постапка против адвокатка под сомнение дека сторила кривично дело измама, откако неовластено и без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 430 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 248 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 54 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Ла Верита“ кој на македонската јавност и стана познат по објавувањето на аудио и видео снимки за случајот “Рекет“, денеска тврди дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 116 | | | веќе видена

Преспанскиот договор е веќе завршена работа и неосновани и нереални се најавите за негова ревизија или поништување по предвремените парламентарни избори ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гевгеличанец со стаклена чаша повредил две жени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: