Спроти првата средба со грчкиот тим за трговските марки, Филипов на договарање со македонските стопанственици


Да нема конфузија кај потрошувачите, двете страни да се согласат и економската соработка да расте. Тоа се клучните елементи кои треба да се имаат предвид во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседавачот на бугарскиот тим од Мешовитата македонско-бугарска експертска комисија за историски прашања Ангел Димитров изјави дека е неизвесно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Работата на Мешовитата македонско – бугарска комисија за историски прашања не е прекината, како што тврди претседавачот на бугарскиот тим Ангел Димитров, туку ...
| | веќе видена | слични

За македонскиот јазик се огласија уште две важни фигури од соседна Бугарија. Ангел Димитров, копретседател на заедничката мултидисциплинарна експертска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заедничката комисија на Бугарија и Македонија за историските прашања, може и да не проработи повторно, предупреди нејзиниот копретседавач од бугарска страна, ...
| | веќе видена | слични

Представниците на бугарските органи и институции продолжуваат со антимакедонската реторика и негирањето на македонската нација и јазик. Ангел Димитров од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Работата на комисијата се претвори во домашен политички проблем за Македонците иако досега, колегите тврдеа дека комисијата не работи под политички притисок, ...
| | веќе видена | слични

Ангел Димитров во интервју за „БНТ“ посочува дека во последниот период имало зголемена напнатост  на релација Скопје- Софија,  дека досега не биле постигнати ...
| | веќе видена | слични

Ангел Димитров, копретседател на заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и едукативни прашања помеѓу Бугарија и Северна Македонија во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

По средбата со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, лидерот на албанската опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша изјави дека јасно потенцирал оти ...
сите 330 | | | веќе видена

Норвешките ракометари ја совладаа Словенија во последниот натпревар од групата II на Европското првенство со резултат 33:30. Словенците го постигнаа првиот гол ...
сите 255 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Коста Начевски е именуван за в.д.директор на градската депонија „Дрисла“ која од вчера повторно е регистрирана како јавно претпријатие и е под владение на Град ...
сите 57 | | | веќе видена

Ракометари на Хрватска го одиграа последниот натпревар од второто коло во Виена и ремизираа 22:22 со Шпанија. Селекцијата на Лино Червар на тој начин одат во ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спроти првата средба со грчкиот тим за трговските марки, Филипов на договарање со македонските стопанственици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: