Промовирани четири стратегии за пофункционално работење на МВР

8 копии
7 копии

Организациите што се дел од системот „Бритиш Американ Тобако Адриа“ (БАТ) им се придружија на гордите носители на сертификатот „Работодавач-партнер“ (Employer ...
| | веќе видена | слични

Гарант Инвест претставува балансиран производ за осигурување на живот поврзано со инвестициски фондови. Производот е наменет за модерни и одговорни луѓе кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тиго Фајнанс одбележува две години од своето работење на македонскиот пазар. За овој релативно краток период, компанијата успеа да постигне значителни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цементарница УСЈЕ АД Скопје доби Награда за посветеност на унапредувањето на човековите права во бизнисот. Оваа награда се доделува во рамки на проектот ...
| | веќе видена | слични

Традиционално секоја година во месец октомрви/ноември Рамсторе маркетите организираат активности за наградување на своите потрошувачи. Па така, минатата недела ...
| | веќе видена | слични

НОВОМАТИК ГРУПАТА НА КОМПАНИИ МК добија награда за посветеност на унапредувањето на човековите права во бизнисот. Оваа награда, годинава се додели за прв пат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕВН Македонија е една од првите компании добитници на наградата за унапредување на човековите права во бизнисот. Ова престижно признание се доделува за прв пат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Власта сака да прави политички попис во Македонија, изјави денеска во гостувањето на Сител потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Истакна дека ...
сите 301 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовирани четири стратегии за пофункционално работење на МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: