Промовирани четири стратегии за пофункционално работење на МВР

8 копии
7 копии

Организациите што се дел од системот „Бритиш Американ Тобако Адриа“ (БАТ) им се придружија на гордите носители на сертификатот „Работодавач-партнер“ (Employer ...
| | веќе видена | слични

Гарант Инвест претставува балансиран производ за осигурување на живот поврзано со инвестициски фондови. Производот е наменет за модерни и одговорни луѓе кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тиго Фајнанс одбележува две години од своето работење на македонскиот пазар. За овој релативно краток период, компанијата успеа да постигне значителни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цементарница УСЈЕ АД Скопје доби Награда за посветеност на унапредувањето на човековите права во бизнисот. Оваа награда се доделува во рамки на проектот ...
| | веќе видена | слични

Традиционално секоја година во месец октомрви/ноември Рамсторе маркетите организираат активности за наградување на своите потрошувачи. Па така, минатата недела ...
| | веќе видена | слични

НОВОМАТИК ГРУПАТА НА КОМПАНИИ МК добија награда за посветеност на унапредувањето на човековите права во бизнисот. Оваа награда, годинава се додели за прв пат, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕВН Македонија е една од првите компании добитници на наградата за унапредување на човековите права во бизнисот. Ова престижно признание се доделува за прв пат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовирани четири стратегии за пофункционално работење на МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: