Јовановски го деконцентрирале, па рече: Осудете ме да не се мачиме


13 копии

На почетокот на судењето обвинителката Ленче Ристовска, повикувајќи се на одредбите за испитување сведоци од ЗКП, побара од Судот да го отстранува едниот ...
| | веќе видена | слични

Сведокот Марјан Јанкуловски во случајот „Таргет-Тврдина“ на денешното рочиште на кое одговараше на вкрстено испрашување на обвинетите Сашо Мијалков, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со вкрстено испрашување на сведокот Марјан Јанкуловски, во Кривичниот суд почна рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“. Прашања врз основа на сведочењето ...
| | веќе видена | слични

Некои од судските спорови на Балканот повеќе добиваат на тежина со стилот на облекување на засегнатите, отколку со самиот процес. Српските „Мадона и Лејди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прашања врз основа на сведочењето поставуваше обвинетата Надица Николиќ, која од Јанкуловски, бараше потврда и согласност на одредени искази кои ги даде на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранците вчера ги погребаа своите државјани кои се најдоа меѓу 176-те загинати во соборениот украински авион во Техеран, додека на универзитетите ширум Канада ...
сите 373 | | | веќе видена

Тројцата се повредени поради судир на камион и автомобил. – Кај требошки натпатник се судриле товарно моторно возило “мерцедес” со тетовски таблици управуван ...
сите 275 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета на денешната средба со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, виско ја оценил неговата ангажираност за напредокот на ...
сите 261 | | | веќе видена

Започна главната фаза 14. Европското првенство, но луѓето од ЕХФ го одбележаа првиот дел и направија листа од десетте најтрактивни погодоци. Еден е дело на ...
сите 143 | | | веќе видена

Фај Данвеј (79) е најпозната по улогата во Бони и Клајд, а кога беше фотографирана во опуштено издание без шминка, популарната актерка никој не ја ...
сите 157 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 51 | | | веќе видена

Федерико Валверде ќе пропушти само еден меч поради црвениот картон кој го заработи во финалето од Суперкупот на Шпанија против Атлетико Мадрид. Остриот старт ...
сите 148 | | | веќе видена

Европското ракометно првенство влегува во втора фаза. Денеска започнуваат решавачките пресметки за местата на што водат до распределбата на медали. ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски го деконцентрирале, па рече: Осудете ме да не се мачиме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: