Врнежи до задутре, од сабота нов влажен бран


14 копии
2 копии
8 копии

Вчера беше најтоплиот ден во Австралија откако се води статистика. Просечните температури во земјата беа 40,9 степени Целзиусови, соопшти денеска австралиската ...
| | веќе видена | слични

Прогнозата за австралиските Одналта и Порт Аугуста предвидува температури до 48 степени Целзиусови, а западните предградија на Сиднеј да достигнат 45 степени, ...
| | веќе видена | слични

Метеоролозите предвидуваат дека Австралија наредната недела ќе го има најтоплиот ден во историјата затоа што топлотен бран стига на истокот од земјата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 248 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 52 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Ла Верита“ кој на македонската јавност и стана познат по објавувањето на аудио и видео снимки за случајот “Рекет“, денеска тврди дека ...
сите 38 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 116 | | | веќе видена

ОВЕНРаботa: Во себе носите цврсто уверување дека на работа ќе бидете успешни и дека следниот период ќе ви биде добар.Љубов: Не сте подгоотвени за драстични ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Врнежи до задутре, од сабота нов влажен бран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: