Камчева: Пред полноќ на 9 ноември Кичеец ни кажа дека ќе ни прават претрес во 6 утрото


Ана Камчева, сопругата на Јордан Камчев, денеска во Кривичниот суд сведочеше за средбите со Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка ...
| | веќе видена | слични

Вчера заврши распитот и истрагата за пратеничката Фросина Ременски за финансиската измама во Меѓународниот сојуз. Таа по распитот кај обвинителката Вилма ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пратеничката Фросина Ременски по денешното давање исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во врска со истрагата за случајот ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Собранието Фросина Ременски тврди дека била таргет на параполициска и разузнавачка акција на високи функционери на МВР. Ременска по исказот ...
| | веќе видена | слични

По распитот кај Вилма Русковска, потпретседателката на Собранието и осомничена за помагање на финансиска измама изјави дека е во апсурдна ситуација. Фросина ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателката на Собранието Фросина Ременски дојде пред обвинителката за организиран криминал Вилма Русковска, за да одговори на прашања за нејзина ...
| | веќе видена | слични

Фросина Ременски очекува Јавното обвинителство да ја запре постапката против неа во случајот „Рекет 2“, како дел од раководството на „Меѓународен сојуз“ на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 451 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 166 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонските одбојкари кои пред два дена повторно обезбедија пласман на Европско првенство, ќе добија премија во висина од 20.000 евра. „Уште пред турнирот во ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена

Овој јануари има врнежи од дожд над просекот, велат од секторот хидрологија во Управата за хидрометеоролошки работи. Оттаму објаснуваат дека иако планинските, ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Камчева: Пред полноќ на 9 ноември Кичеец ни кажа дека ќе ни прават претрес во 6 утрото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: