Русковска му рече на Боки: Си добил поклон 1,5 милиони, зарем требаше уште…


Во продолжение на денешното сведочење во „Рекет“ на Ана Камчева, сопруга на Орце Камчев, првообвинетиот Бојан Јовановски-Боки 13 ѝ поставуваше директни ...
| | веќе видена | слични

Вчера заврши распитот и истрагата за пратеничката Фросина Ременски за финансиската измама во Меѓународниот сојуз. Таа по распитот кај обвинителката Вилма ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пратеничката Фросина Ременски по денешното давање исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во врска со истрагата за случајот ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Собранието Фросина Ременски тврди дека била таргет на параполициска и разузнавачка акција на високи функционери на МВР. Ременска по исказот ...
| | веќе видена | слични

По распитот кај Вилма Русковска, потпретседателката на Собранието и осомничена за помагање на финансиска измама изјави дека е во апсурдна ситуација. Фросина ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателката на Собранието Фросина Ременски дојде пред обвинителката за организиран криминал Вилма Русковска, за да одговори на прашања за нејзина ...
| | веќе видена | слични

Фросина Ременски очекува Јавното обвинителство да ја запре постапката против неа во случајот „Рекет 2“, како дел од раководството на „Меѓународен сојуз“ на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 374 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 146 | | | веќе видена

Десетина од хируршкото, интерното и инфективното  одделение се позитивни од овој вирус а над  дваесетина се во самоизолација. Поради потребата од кадри има ...
сите 123 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 217 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русковска му рече на Боки: Си добил поклон 1,5 милиони, зарем требаше уште…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: