УТРИНСКИ ФОКУС: Кои кумановски фирми вртат милиони-колку се заработува од јаткасти плодови

Вести во фокусот на Фактор ова утро ... * Кој е кумановецот чии фирми направија 100 милиони евра приход лани Четири кумановски фирми лани кумулативно направија ...
| | веќе видена | слични

Преку Јутјуб денеска во јавноста се пласирани нови аудио снимки наводно поврзани со судскиот процес „Рекет“. Во дел од снимките може да се чуе машки глас кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Пратеничката од ВМРО ДПМНЕ, Благица Ласовска изјави дека п о диктат на екс премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, а по формално барање на техничкиот премиер ...
сите 373 | | | веќе видена

Зоран Заев брза да донесе Закон за јавно обвинителство за да не може скандалозните аудио бомби да се користат против него на суд, тврди портпаролот на ...
сите 162 | | | веќе видена

Ако Собранието не се распушти до недела ќе настапи сериозна политичка криза, рече вчера претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој е убеден дека ...
сите 245 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во Минхен, на маргините на 56. Минхенска безбедносна конференција, имаше билатерални средби со претседателот на ...
сите 395 | | | веќе видена

Капитал пишува дека се водат „Жестоки преговори за новиот закон за ЈО“, но дека „За да завршат криминалците зад решетки не е доволен само закон“. „Компромис ...
сите 105 | | | веќе видена

Вака другарчиња, не се гради држава во која ќе владее правото, вака само се доградува постоечкиот хибриден режим.Нека ви е на здравје законот на сите што ќе си ...
сите 467 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, истакна дека Северна Македонија има еден од најдобрите системи за рано предупредување во однос на болести и епидемии во ...
сите 423 | | | веќе видена

Синоќа околу 23 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во куќа сопственост на Р.А.(50) на улицата „Боге Велјаноски“ настанала расправија ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: Кои кумановски фирми вртат милиони-колку се заработува од јаткасти плодови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: