Кокшаров: Целта ја остваривме, сакавме да…


Регионалниот првак Вардар, заедно со двократниот шампион Веспрем, вечниот Ф4 учесник ППД Загреб, како и дебитантот Мотор Запорожје се четирите екипи кои ...
| | веќе видена | слични

Победа и пораз за македонските претставници во ракометната СЕХА лига. Еурофарм Пелистер забележа победа над Спартак Москва со 33:21 на тереот на руската екипа. ...
| | веќе видена | слични

Вардар со сосема нов состав предводен од Столе Петрушевски отпатува на гостувањето во Нашице кај Нексе во мечот од СЕХА лигата, меч кој младите ракометари нема ...
| | веќе видена | слични

Петкратниот шампион во СЕХА лигата и актуелен бранител на титулата Вардар во последното коло од регуларниот дел од сезоната го доживеа најтешкиот пораз во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 119 | | | веќе видена

Фудбалерот на Реал, Герет Бејл уште еднаш го напушти стадионот, без да го чека крајот на натпреварот на неговиот клуб. Во 20. коло од Ла Лига, екипата на Реал ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кокшаров: Целта ја остваривме, сакавме да…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: