Вардар се разбуди во второто полувреме и победнички се одјави од „Јане Сандански“


Ракоматерите на Вардар со победа над Татран Прешов од 28-26 ги завршија своите настапи на домашен терен во оваа календарска година. Македонскиот шампион го ...
| | веќе видена | слични

Регионалниот првак Вардар, заедно со двократниот шампион Веспрем, вечниот Ф4 учесник ППД Загреб, како и дебитантот Мотор Запорожје се четирите екипи кои ...
| | веќе видена | слични

Победа и пораз за македонските претставници во ракометната СЕХА лига. Еурофарм Пелистер забележа победа над Спартак Москва со 33:21 на тереот на руската екипа. ...
| | веќе видена | слични

Вардар со сосема нов состав предводен од Столе Петрушевски отпатува на гостувањето во Нашице кај Нексе во мечот од СЕХА лигата, меч кој младите ракометари нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со усвојувањето на Законот за попис на населението се создадени нормативните услови да се реализира оваа важна статистичка операција после 19 години, објави ...
сите 386 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 225 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 277 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар се разбуди во второто полувреме и победнички се одјави од „Јане Сандански“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: