Туристите биле сварени од врелата пареа на вулканот во Нов Зеланд


2 копии

Идентификувани се сите настрадани во ерупцијата на вулканот на Белиот остров, објавила во вторникот новозеландската полиција, наведувајќи ги меѓу последните ...
| | веќе видена | слични

Идентификувани се сите настрадани во ерупцијата на вулканот на Белиот остров, а според последните информации меѓу последните идентификувани жртви се имињата на ...
| | веќе видена | слични

Надлежните ги идентификуваа сите загинати во ерупцијата на вулканот на Белиот остров, објави во денес новозеландската полиција, наведувајќи дека меѓу ...
| | веќе видена | слични

Новозеландската влада на чело со премиерката Џасинда Ардерн и граѓаните ширум Нов Зеланд со минута молч денеска им оддадоа почит на жртвите, точно недела дена ...
| | веќе видена | слични

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. 21-åriga Krystal Eve Browitt första officiella ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Смртниот биланс од ерупцијата на вулканот на новозеландскиот Бел остров се зголеми на 15 лица, откако полицијата соопшти дека уште една личност починала во ...
| | веќе видена | слични

Полицијата го објави името на првата жртва од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд, а потрагата по телата на останатите лица продолжува.Пронајдено е телото на ...
| | веќе видена | слични

Кристал Ив Бровит која има 21 година и е од Мелбурн, е првата идентификувана жртва од вулканот во Нов Зеланд. Таа во посета на вулканот била со семејстото, а ...
| | веќе видена | слични

Првата идентификувана жртва во ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд е Ив Бровит од Мелбурн. Таа на вулканот била со семејството. Нејзиниот татко Пол и сестра ѝ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранците вчера ги погребаа своите државјани кои се најдоа меѓу 176-те загинати во соборениот украински авион во Техеран, додека на универзитетите ширум Канада ...
сите 434 | | | веќе видена

Капитенот на македонскиот ракометен тим, Кире Лазаров, после катастрофалниот дуел со Австрија и поразот кој ја исфрли Македонија од понатамношно натпреварување ...
сите 139 | | | веќе видена

Данска е елиминирана во прелиминарната групна фаза на Европското ракометно првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Актуелниот светски и олимписки шампион се ...
сите 141 | | | веќе видена

Еден Азар немаше можност да му помогне на Реал Мадрид во шпанскиот Суперкуп, но затоа од далеку се израдува на првата титула која ја освои неговиот тим во ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туристите биле сварени од врелата пареа на вулканот во Нов Зеланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: