„Grand prix the best“, второ издание – Уметници и интелектуалци добија награди


Гламурозниот фестивал Гран При продолжува со поддршка за уметниците во земјава. На второто издание, беа наградени неколку личности. Познатиот уметник Сељами ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук страната земјоделие.мк сподели една иновација… Ненад Стоилковски замолил да биде објавено неговото видео. Енергија од вода. Фонд за иновации се слушаме ...
| | веќе видена | слични

Неколку години по ред, Марк де Јонг имаме прилика да го гледаме во кулинарското шоу „Брза кујна“ каде што заедно со колегата Никола приготвуваат разни ...
| | веќе видена | слични

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, изјави дека во следните неколку дена би можел точно да каже кога ќе пристигнат кинеските и руските вакцини во земјата. ...
сите 471 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Grand prix the best“, второ издание – Уметници и интелектуалци добија награди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: