Наумоски: Градиме спортска сала во Волково по цели 60 години


3 копии
5 копии

Најголемото економско ветување на Зоран Заев и СДСМ пропадна во вода. Заев вети 5% раст на БДП, а откако е на власт до сега вкупниот раст не е ни половина, ...
| | веќе видена | слични

Вложувањето во човечкиот капитал е потврда дека за  СДСМ сите граѓани се важни.Во таа насока е и одлуката на Владата предводена од СДСМ, за доделување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на неговата денешна преконференција кажа дека економската политика е катастрофална и дека државата оди во ...
| | веќе видена | слични

Заев излажа. Нема ниту 30.000 денари просечна плата. Со СДСМ на власт имаме пад на извозот во однос на увозот. Имено откако Заев е на власт разликата во корист ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економијата тоне, оцени претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој додаде дека годината која била најавувана како економска е всушност најсиромашна и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 455 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 375 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

Членовите на македонскиот тим во Комисијата би сакале да ја информираат јавноста во однос на неточните и нецелосни информации кои се појавија во јавноста во ...
сите 238 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наумоски: Градиме спортска сала во Волково по цели 60 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: