Каде е торбата со парите: Зошто Рускоска не ги погледнала сите докази, а побрза да ја затвори истрагата само со тројца обвинети?


Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ветинг на судиите мора да има. Мора да има ветинг и на обвинителие, порачува и инсистира премиерот во заминување Зоран Заев. Создадовме амбиент соодветен, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минаа месеци од предлогот, недели од повикот, а премиерот Зоран Заев се уште не се изјаснува по прашањето за испитување на потеклото на имотот на политичарите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гледам дека Љубе седнат во скутот на Заев се интересира за ТВ дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски. Од друга страна, интересот на ВМРО-ДПМНЕ е да има ТВ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Реакција на Љубе Бошкоски на изјавата на Христијан Мицкоски. Со целосна почит кон Вас, но забележувам во последно време некако сте опседнати со мене, па се ...
| | веќе видена | слични

Водачот на партијата Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски го повика претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на телевизиски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање од Саше Ивановски во врска со новите снимки пуштени во јавноста каде се слуша гласот на еден од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На новинарското прашање: „Заев вели дека по промената на владата може да дојде до престанок на случаите на СЈО“, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По речиси две децении во државата се создадени сите нормативни услови за спроведување на попис, по сите меѓународни стандарди и по прописите на Евростат, ...
сите 397 | | | веќе видена

Македонија против Русија вчера одигра уште еден лош натпревар на Светското првенство, од самиот почеток Русите направија разлика и на крајот дојдоа до победа ...
сите 315 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 134 | | | веќе видена

Меѓу 100 и 200 припадници на Националната гарда кои ја обезбедуваа инаугурација на американскиот претседател Џозеф Бајден се позитивни на коронавирусот, ...
сите 284 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде е торбата со парите: Зошто Рускоска не ги погледнала сите докази, а побрза да ја затвори истрагата само со тројца обвинети?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: