СДСМ: Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Силјановска


Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да ...
| | веќе видена | слични

Максим Ацевски, дипломираниот економист од Велес, ревизорот со 18-годишно искуство во Државниот завод за ревизија, е заедничко решение на власта и опозицијата ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз утрово преку соопштение потсети на долгот од 400 илјади евра на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за претседателската кампања на Гордана ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Државниот завод за ревизија ќе биде блокиран да ги следи само политичките партии во изборни кампањи ако се прифатат измените на изборниот законик, алармира ...
| | веќе видена | слични

Не ја гледам оправданоста на ревизија на институција која повеќе не постои. Државниот завод за ревизија може да помогне на други институции доколку го побараат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Максим Ацевски, новоизбраниот директор на Државниот завод за ревизија, во интервју на Топ тема на телевизија Телма рече дека институцијата има потреба од ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за ревизија има потреба од вработување на нов кадар, бидејќи од предвидените 145 вработени, сега има 90, рече вечерва новиот државен ревизор ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот директор на Државниот завод за ревизија Максим Ацевски, во интервју за емисијата Топ тема изјави дека е лоша идејата заводот за ревизија да ги ...
| | веќе видена | слични

Jавното обвинителство упатило барање за помош од Заводот за ревизија за констатирање на одредени постапки кои се вршеле во Специјалното јавно обвинителство во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Силјановска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: