Вечер дожд по котлините и снег на планините


10 копии

Метеоролозите предвидуваат дека Австралија наредната недела ќе го има најтоплиот ден во историјата затоа што топлотен бран стига на истокот од земјата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утрово Битола обвиткана во магла и загадена. Според мерната станица Битола 2 утрово во 8:00 часот покажува многу високо загадување со ПМ 2,5 честичките и ...
| | веќе видена | слични

И денес во Македонија ќе имаме сочево време, со појава на мала облачност. По котлините во поголем дел од денот ќе се задржи магливо и постудено. Макималните ...
| | веќе видена | слични

Сончево со мала облачност. По котлините во поголем дел од денот ќе се задржи магливо и постудено. Ова е прогнозата на УХМР за денеска. Најниската утринска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечер дожд по котлините и снег на планините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: