Анчелоти пред отказ, Наполи бира меѓу тројца тренери


2 копии

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис по натпреварот со Парма за италијанските медиуми даде опширно интервју за состојбите во клубот. Наполи долго ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наполи подготвува понуда за играчот од средниот ред на Арсенал, Лукас Тореира кој беше во плановите на Унаи Емери под чие водство имаше мала минутажа. Според ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Наполи, Аурелио Де Лаурентис во интервју за италијанските меидуми, изјавил дека го донесе Џенаро Гатузо на кормилото на тимот, затоа што тој ...
| | веќе видена | слични

Играчите на италијанскиот фудбалски гигант Наполи преку видео ја претставија кореографијата на календарот за 2020 година. Како дел од кореографијата е и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако власта не го повлече Законот за попис од собраниска процедура, ВМРО-ДПМНЕ најави дека ќе започне постапка за собирање потписи со кои ќе се опозициската ...
сите 431 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 384 | | | веќе видена

Помалку од еден час останува до дуелот помеѓу Египет и Македонија, а веќе се познати составите. Селекторот Данило Брестовац не менуваше и се реши да оди со ...
сите 463 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 228 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 414 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 182 | | | веќе видена

Полицијата откри 18 гости и 11 странски државјанки од Русија и Украина во угостителски објект во Охрид, кој работел и покрај претходно изречена забрана и ...
сите 265 | | | веќе видена

Радмила Шекеринска била нервозна и лута затоа што судскиот процес за т.н. организирање на настаните на 27 април не течел со брзината која таа ја очекува. Во ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анчелоти пред отказ, Наполи бира меѓу тројца тренери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: