Шминкерот на Џеј Ло открива кои грешки најчесто ги прават жените


Скот Барнс е човекот поради кого лицето на Џенифер Лопез секогаш изгледа совршено. Тој со години е нејзин шминкер, а своите совети ги споделил и со пошироката ...
| | веќе видена | слични

Две интервјуа со двајца исклучитени хирурзи по пластична и реконструктивна хирургија, едниот од нашата држава, другиот од Бугарија. Тие говорат за експанзијата ...
| | веќе видена | слични

Како се приближуваат новогодишните празници, така се повеќе расте интересот за третманите за разубавување со хијалуронски филери кои меѓу другото вклучуваат и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 156 | | | веќе видена

Жителите на централниот кинески град Вухан се затворени во своите станови, па прават се за подобро да се најдат во градот кој е изолиран поради избивање на ...
сите 212 | | | веќе видена

Коби Брајант имал добро позната склоност да лета над Јужна Калифорнија со хеликоптер, но тој и неговата сопруга имале завет, никогаш заедно да не летаат со ...
сите 260 | | | веќе видена

Епидемијата на новиот коронавирус, кој се појави во централната кинеска провинција Хубеи кон крајот на 2019 година, може да го достигне својот врв „за околу 10 ...
сите 269 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 138 | | | веќе видена

Во државава не се забележани сомнителни случаи на корона вирусот, па дури и во препораките за патување издадени од повеќе земји, Македонија е ставена во рамки ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шминкерот на Џеј Ло открива кои грешки најчесто ги прават жените

Од:
До кого (е-маил):
Порака: