Секоја со модерен и уникатен изглед – кој ги проектира и гради болниците „Аџибадем“

Многу зеленило, минималистички ентериер, затворен летниковец како сала за состаноци– зградата на „Аџибадем проџект менаџмент“ е еден од последните нивни ...
| | веќе видена | слични

Неколку успешни кардиохируршки интервенции кај деца изведе тимот специјалисти во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ . Кардиохируршкиот оддел во Клиниката е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тим доктори од Клиничката болница „Аџибадем Систина" првпат во државава, по венски пат поставија траен електростимулатор на срцето – пејсмејкер кај дете. Овој ...
| | веќе видена | слични

Овој начин на поставување е стандарден за возрасни пациенти, но сега македонските доктори го изведоа на петгодишно девојче, кое е во добра состојба и по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Светиот крст се фрлаше во Стара река во Бугарија, при што имаше општа тепачка. Веднаш откако свештеникот го фрли крстот скокнаа неколку момчиња во замрзнатата ...
сите 293 | | | веќе видена

Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
сите 341 | | | веќе видена

Една од главните забелешки е што во преодните и завршните одредби на предлог законот за Јавно обвинителство се остава еден простор за условно речено вдомување ...
сите 259 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

1ТВ по долго време откако излезе аферата со случајот Рекет, се огласија на социјалните мрежи. – Нашата прва објава ја посветуваме на Бојан Јовановски, човекот ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секоја со модерен и уникатен изглед – кој ги проектира и гради болниците „Аџибадем“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: