СДСМ: Што финансирале фирмите на Орце Камчев, дали долгот од 400.000 евра е поврзан со рекет во ВМРО-ДПМНЕ?


„Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократскиот сојуз утрово преку соопштение потсети на долгот од 400 илјади евра на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за претседателската кампања на Гордана ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Државниот завод за ревизија ќе биде блокиран да ги следи само политичките партии во изборни кампањи ако се прифатат измените на изборниот законик, алармира ...
| | веќе видена | слични

Не ја гледам оправданоста на ревизија на институција која повеќе не постои. Државниот завод за ревизија може да помогне на други институции доколку го побараат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Максим Ацевски, новоизбраниот директор на Државниот завод за ревизија, во интервју на Топ тема на телевизија Телма рече дека институцијата има потреба од ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за ревизија има потреба од вработување на нов кадар, бидејќи од предвидените 145 вработени, сега има 90, рече вечерва новиот државен ревизор ...
| | веќе видена | слични

Новоизбраниот директор на Државниот завод за ревизија Максим Ацевски, во интервју за емисијата Топ тема изјави дека е лоша идејата заводот за ревизија да ги ...
| | веќе видена | слични

Jавното обвинителство упатило барање за помош од Заводот за ревизија за констатирање на одредени постапки кои се вршеле во Специјалното јавно обвинителство во ...
| | веќе видена | слични

И кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ на претседателските избори Гордана Сиљановска посочи дека за финансирањето на нејзината кампања одговорен бил генералниот секретар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според пишувањето на локалните медиуми, болницата ќе се гради на земјиште со површина од 25 илјади квадратни метри и ќе може да прими околу илјада пациенти. Ќе ...
сите 757 | | | веќе видена

Веста за загинувањето на Коби Брајант ги погоди и македонските љубители на кошарката. Ѕвездата на НБА лигата загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија, а ...
сите 334 | | | веќе видена

Илјадници навивачи вечерва се собраа во Мостар на пречекот на хрватската ракометна репрезентација. Ракометарите од Херцеговина кои го освоија среброто со ...
сите 254 | | | веќе видена

Драматичен крај на денешното судење за случајот „Рекет“ на кое сведочеше поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова. По ...
сите 226 | | | веќе видена

Клучниот проблем којшто го имаме и клучната разлика со ВМРО-ДПМНЕ за Законот за Јавно обвинителство е нивната забелешка со којашто бараат практично да нема ...
сите 130 | | | веќе видена

По денешното сведочење на обвинителката Лиле Стефанова, пратеникот на СДСМ, Хари Локвенец, рече дека во случајот „Рекет“ всушност станувало збор за поткуп. Тој ...
сите 61 | | | веќе видена

Големото градско дерби на Лос Анџелес е одложено, НБА реши дека утре нема да има кошарка во Стејплс Центар поради трагичната смрт на Коби Брајант, неговата ...
сите 143 | | | веќе видена

СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ги лажат и манипулираат граѓаните во предизборниот период. Нема ни трага ни глас од Клиничкиот центар кој сега ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Што финансирале фирмите на Орце Камчев, дали долгот од 400.000 евра е поврзан со рекет во ВМРО-ДПМНЕ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: