Кејт Брнз: САД е силен поддржувач на аспирациите на Македонија да биде целосно интегрирана во НАТО и ЕУ


Многу важен дел од тоа е силното безбедносно партнерство меѓу нашите две држави, изјави амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз за МИА по повод Меѓународниот ден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Корупцијата во Македонија прави лошо образование, лошо здравство, загаден воздух поради увозот на отпад, лошо судство, Собрание кое се грижи само за интересите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Земјите од Западен Балкан и Турција, кои се дел од процесот на проширување на ЕУ, покажуваат раст на корупцијата, изјави раководителот на Секторот за проекти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цената на корупцијата во Македонија е голема, а ја плаќаме сите ние, граѓаните кои се уште не се иселиле и решиле да останат својата иднина да ја градат на ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неспорно е дека постојано вршиме прилагодување на домашното право со правото на ЕУ што е наша стратешка цел. Но, она што е моја лична дилема, а верувам и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Напредокот што е направен во Македонија за зголемување на транспарентноста и отчетноста е резултат на заедничките напори на владата, на граѓанското општество и ...
| | веќе видена | слични

Корупцијата во Македонија направи лошо образование, лошо здравство и загаден воздух бидејќи се увезува некаков отпад, истакна претседателката на "Транспаренси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите од инцидентите што се случија вчера во некои градови при фрлањето на крстот, по повод верскиот празник Водици, кога граѓани буквално се ...
сите 237 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
сите 318 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи нов рочиште за уривањето на комплексот „Космос“ откако минатото беше одложено поради здравствената ...
сите 247 | | | веќе видена

Натпреварот од второто коло на Европското првенство го одиграа екипите на Шпанија и Австрија, а победа запишаа Шпанците со 30:26. Шпанија беше апсолутен ...
сите 344 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Познатата холивудска актерка Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер објави дека „Медена земја“ е зачудувачки филм. „Колку совршен момент за ...
сите 133 | | | веќе видена

Дополнителната заменичка министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска на денешната прес-конференција потврди дека непознато лице во Куманово сакало да ...
сите 176 | | | веќе видена

Како продолжение на веќе воспоставената традиција на тој начин да се одбележува завршувањето на забраната за риболов на Охридското Езеро после зимскиот мрест. ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кејт Брнз: САД е силен поддржувач на аспирациите на Македонија да биде целосно интегрирана во НАТО и ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: