Повеќе од две третини од Македонците ќе гласаат позитивно ако утре има референдум за НАТО

Повеќе од две третини од граѓаните ќе гласаат за влез на Македонија во НАТО доколку утре се одржи референдум, покажува најновото истражување на јавното мислење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Помалку од тројка е средата оценка со која граѓаните го оценија образованието. Вакви резултати покажува последното истражување на јавното мислење на Детектор. ...
| | веќе видена | слични

Помалку од тројка е средата оценка кај граѓаните ја дадоа за образованието, покажува последното истражување на јавното мислење кое за потребите на емисијата ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Република Македонија му дадоа само проодна оценка на образониот систем, покажуваат резултатите од последното истражување на јавното мислење на ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот дел од граѓаните сметаат дека земјава има најслаб квалитет на образованието меѓу земјите од регионот, покажува последната анкета која за Детектор ...
| | веќе видена | слични

Секој трет граѓанин смета дека паралелките во основното и во средното училиште имаат премалку ученици. Според последното истражување на јавното мислење кое за ...
| | веќе видена | слични

Квалитетот на учебниците предизвикува најголемо незадоволство меѓу граѓаните, покажува последната анкета која за Детектор ја спроведе Институтот за политички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Истражувањето на јавното мислење покажа дека црногорските граѓани најмногу доверба имаат во системот на образование и во Српската православна црква (СПЦ), јави ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Повторното, овој пат политичко актуализирање на прашањето за изградба на железничката пруга Скопје – Софија, по најавата на македонската влада за продажба, ...
сите 470 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со ...
сите 466 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 179 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од две третини од Македонците ќе гласаат позитивно ако утре има референдум за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: