Повеќе од две третини од Македонците ќе гласаат позитивно ако утре има референдум за НАТО

Повеќе од две третини од граѓаните ќе гласаат за влез на Македонија во НАТО доколку утре се одржи референдум, покажува најновото истражување на јавното мислење ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Помалку од тројка е средата оценка со која граѓаните го оценија образованието. Вакви резултати покажува последното истражување на јавното мислење на Детектор. ...
| | веќе видена | слични

Помалку од тројка е средата оценка кај граѓаните ја дадоа за образованието, покажува последното истражување на јавното мислење кое за потребите на емисијата ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Република Македонија му дадоа само проодна оценка на образониот систем, покажуваат резултатите од последното истражување на јавното мислење на ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот дел од граѓаните сметаат дека земјава има најслаб квалитет на образованието меѓу земјите од регионот, покажува последната анкета која за Детектор ...
| | веќе видена | слични

Секој трет граѓанин смета дека паралелките во основното и во средното училиште имаат премалку ученици. Според последното истражување на јавното мислење кое за ...
| | веќе видена | слични

Квалитетот на учебниците предизвикува најголемо незадоволство меѓу граѓаните, покажува последната анкета која за Детектор ја спроведе Институтот за политички ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Истражувањето на јавното мислење покажа дека црногорските граѓани најмногу доверба имаат во системот на образование и во Српската православна црква (СПЦ), јави ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 223 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со генералниот секретар Љупчо Николовски и претседателот на Комисијата за надворешни работи на СДСМ, Едмонд Адеми се ...
сите 242 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 86 | | | веќе видена

Германскиот голман Андреас Волф беше фантастичен во првиот период со девет интервенции од кои три од седум метри (два му одбрани на Хорват и еден на Карачиќ) и ...
сите 119 | | | веќе видена

Фудбалерот на Реал, Герет Бејл уште еднаш го напушти стадионот, без да го чека крајот на натпреварот на неговиот клуб. Во 20. коло од Ла Лига, екипата на Реал ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од две третини од Македонците ќе гласаат позитивно ако утре има референдум за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: