Мислењето на Венецијанската ја раздразни владината коалиција


Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, изјави денеска дека предлогот за една изборна единица не е дел од заедничката програма за владеење помеѓу нив и СДСМ. Според ...
| | веќе видена | слични

Веднаш по новогодишните празници во помалите партии очекуваат да започнат преговорите за формирање на коалиции во македонскиот политички блок. За „Слободен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот Рубин Земон смета дека со илјадниците амандмани на Изборниот законик поднесени во Собранието очигледна е намерата за блокада и мали се шансите да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 333 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 332 | | | веќе видена

Виена, 23. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мислењето на Венецијанската ја раздразни владината коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: