Хороскоп за 2020: ШТО ВЕЛАТ ЅВЕЗДИТЕ

Хари Сандерс има само 22 години, а веќе е генерален директор на компанија. Сепак, ова младо момче немал среќен живот – на 17 години го напуштил училиштето, ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела планетата Венера го напушта знакот на Јарец за да се пресели во знакот Водолија. Среќата во љубов ќе им се насмевне на сите воздушни знаци, додека ...
| | веќе видена | слични

Инвеститорот и сопственик на клубот Далас Маверикс, Марк Кјубан има богатство во вредност од 4,1 милијарди долари и тоа е доволно за него. Тој реши да не се ...
| | веќе видена | слични

Нашата личност е склоп на размислувања, расудувања и ставови кои ја дефинираат нашата вредност. Иако постојат многу тестови кои можат да ви откријат многу за ...
| | веќе видена | слични

Има работи кои мажот ќе ги направи само ако навистина ве сака. Еве за кои работи станува збор... Мажот навистина ќе ја слуша само жената која навистина ја сака ...
| | веќе видена | слични

 Сè што правите - од објавување на социјалните мрежи, па до барање паркинг место, одзема дел од вашето време. Но сте се запрашале ли колку време трошите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајца од тројцата Кинези во Франција на кои им е дијагностициран коронарвирус, пристигнале во Париз без симптоми на болеста, соопштија денеска лекарите во ...
сите 607 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 248 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 240 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 49 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена

Секогаш ангажирајте мрзлив човек да заврши некоја тешка задача бидејќи само тој ќе најде лесен начин како да ја заврши работата – ова не е моја мисла, туку ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хороскоп за 2020: ШТО ВЕЛАТ ЅВЕЗДИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: