Во Топанско Поле пукано во полицаец

4 копии

Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција во соработка со Одделот за криминалистичка полиција, СВР Битола и СВР Скопје вчера околу 19 часот на ...
| | веќе видена | слични

Вчеравечер во скопска Шутка е уапсен 29-годишне битолчанец кој бил пријавен за киднапиран откако од сопствениот татко заедно со уште неколку лица изнудил пари ...
| | веќе видена | слични

Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција во соработка со Одделот за криминалистичка полиција, СВР Битола и СВР Скопје, а постапувајќи по ...
| | веќе видена | слични

На 15 декември, во вечерните часови, полициски екипи од Скопје и Битола, во организирана акција го уапсија 29-годишниот битолчанец кој е осомничен дека е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во координирана акција на битолската и скопската полиција, по наредба на битолското основно јавно обвинителство, во вечерните часови на 15. декември на ...
| | веќе видена | слични

Триесет и седумгодишната А.Ф. од селото Палатица,тетовско го пријавила својот сопруг.Според информациите на полицијата, тој во петокот околу 20.30 часот ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 255 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Топанско Поле пукано во полицаец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: