Суарес: Најубавиот гол во мојата кариера


2 копии

Ремито значеше крај на победничката серија на Барселона од седум натпревари во сите натпреварувања. Натпреварот започна со шок за Барселона, откако Бускет ...
| | веќе видена | слични

Барселона се врати на старите навики, а тоа е да одигра послабо на гостински терен. Каталонскиот гигант одигра 2:2 на гости кај Реал Сосиедад, во меч на кој ...
| | веќе видена | слични

Барселона успеа да направи пресврт и да поведе со 1:2 на тешкото гостување во Баскија, но на крајот не успеа да ги освои трите бода во натпреварот со Реал ...
| | веќе видена | слични

Барселона денес во рамките од 17.коло во Ла Лига одигра само 2:2 против Реал Сосиедад. Сосиедад од денес од стартот покажа дека може да биде опасен кон голот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар поднесе нова тужба против Барселона за неисплатени плати од 3,5 милиони евра, според шпанскиот весник „Ел Мундо“. Напаѓачот ...
| | веќе видена | слични

Искусниот шпански интернационалец, Педро Родригез е на добар пат да ја заврши својата приказна во Челси, клуб со кој има договор до крајот на сезоната и како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
сите 468 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 340 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 216 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 197 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 71 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена

Досега во повеќе наврати известувавме дека може да се добие од нашата вакцина, но од Владата не покажаа интерес за тоа, велат од Руската амбасада во Скопје. – ...
сите 121 | | | веќе видена

Наша цел е по најавениот попис на населението во април, следниот попис да биде исклучиво базиран на податоци од регистри, изјави вечерва директорот на Заводот ...
сите 42 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Суарес: Најубавиот гол во мојата кариера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: