ДВЕ ГЛАВНИ НАГРАДИ ОД 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ: Скенирајте фискални и добијте од 1000 па до 100 илјади денари


МојДДВ #Моја награда ќе доделува по десет парични награди на дневно ниво. Oва беше кажана од министерката за финансии Нина Ангеловска која посочи дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наградната игра „Мој ДДВ #MojaНаграда“ официјално започна вчера, на 15 декември. Право на учество имаат сите оние кои скенираат фискални сметки а она што треба ...
| | веќе видена | слични
6 копии
14 копии

Со слоганот „Секоја фискална сметка е важна“ од денеска почнува наградната игра Мој ДДВ # Моја награда. За најсреќните во Македонија има тендери, добивки од ...
| | веќе видена | слични

Наградниот фонд е половина милион евра, а ќе се доделат 3852 парични награди на дневна, месечна и две главни награди. На дневна основа ќе се доделуваат четири ...
| | веќе видена | слични

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска вели дека до крајот на месецот граѓаните кои скенирале фискални сметки ќе добијат поврат на ДДВ. „Законски повратот ...
| | веќе видена | слични

Од 180.000 граѓани кои скенираа фискални сметки, и очекуваа до вчера да добијат поврат на ДДВ, 90.000 добиле, а останатите ќе добијат поврат во најкус можен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 359 | | | веќе видена

По средбата со еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, лидерот на албанската опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша изјави дека јасно потенцирал оти ...
сите 261 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 71 | | | веќе видена

Како што доаѓа крајот на Европското првенство, така на секој меч има по некоја жртва. Силното темпо кое го диктира ова натпреварување, патувањата..тешко се ...
сите 88 | | | веќе видена

Смртоносниот нов вид коронавирус се појави во Кина минатиот месец, при што загинаа 17 луѓе за неколку недели додека стотици се заразиле со оваа ...
сите 296 | | | веќе видена

Македонија ја пропушти шансата за нови 19.000 работни места бидејќи странските инвеститори наместо во државата одат во Србија, велат од ВМРО-ДПМНЕ во нивното ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВЕ ГЛАВНИ НАГРАДИ ОД 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ: Скенирајте фискални и добијте од 1000 па до 100 илјади денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: