Балканците одат на работа во Германија, а Германците заминуваат во Швајцарија

2 копии

Последниве неколку години голем број на Балканци заминуваат на работа во Германија. Повисоките плати се главна причина што се одлучуваат на таков чекор и ...
| | веќе видена | слични

Скоро 90.000 граѓани на БиХ се откажале од државјанството, а властите се загрижени затоа што секоја година бројот на барања расте. Од воените години досега ...
| | веќе видена | слични

Германските мигранти се претежно високообразовани академски граѓани во своите рани години: 76 проценти имаат високо образование или докторат, што е три ...
| | веќе видена | слични

Останато

Али Ахмети и Џеват Адеми од ДУИ, Амди Бајрам, Љуљана Поповска и Самка Ибраимовски, се петтемина пратеници за кои на првиот листинг се гледа дека не гласале за ...
сите 1018 | | | веќе видена

Со носењето на Законот за јавно обвинителство се постави основата за неселективна правда и за правосудство кое ќе гарантира одговорност и казнивост за секој ...
сите 495 | | | веќе видена

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 470 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 226 | | | веќе видена

Организаторот на играта на Вардар Сташ Скубе имаше голема засулга за саботната победа над Мотор Запорожје со 38:28 во 12. коло од Б-групата на Лигата на ...
сите 210 | | | веќе видена

Од прикажаните видеа се гледа дека биле следени возило порше со бугараки ознаки и џип со македонски ознаки. Се прикажуваат и снимки од барот Интермецо, ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балканците одат на работа во Германија, а Германците заминуваат во Швајцарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: