Скопјанка нападната во ресторан во Центар

Грчки државјанин вчеравечер на граничниот премин „Богородица“ е лишен од слобода поради спречување службено лице во извршување на службена должност при ...
| | веќе видена | слични

Триесет и седумгодишната А.Ф. од селото Палатица,тетовско го пријавила својот сопруг.Според информациите на полицијата, тој во петокот околу 20.30 часот ја ...
| | веќе видена | слични

Кумановец во алкохолизирана состојба омаловажувал полициски службеници и нападнал полицаец во станицата во Куманово, соопшти денеска СВР Куманово. – Денеска, ...
| | веќе видена | слични

Вчера во СВР Тетово, А.Ф(37) од село Палатица, тетовско пријавила дека на 13 декември 2019 околу 20:30 часот нејзиниот сопруг З.Ф од село Палатица ја ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска, половина час после полноќ во Тетово од полициски службеници бил лишен од слобода И.И.(62) од Тетово , поради тоа што на 14 декември 2019 во 23:10 ...
| | веќе видена | слични

Жена во полицијата во Тетово пријавила семејно насилство кое се случувало веќе подолго време. - Во СВР Тетово, 37-годишната А.Ф. од село.Палатица,тетовско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 398 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 107 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 284 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 97 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанка нападната во ресторан во Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: