Скопјанка нападната во ресторан во Центар

5 копии

Грчки државјанин вчеравечер на граничниот премин „Богородица“ е лишен од слобода поради спречување службено лице во извршување на службена должност при ...
| | веќе видена | слични

Триесет и седумгодишната А.Ф. од селото Палатица,тетовско го пријавила својот сопруг.Според информациите на полицијата, тој во петокот околу 20.30 часот ја ...
| | веќе видена | слични

Вчера во СВР Тетово, А.Ф(37) од село Палатица, тетовско пријавила дека на 13 декември 2019 околу 20:30 часот нејзиниот сопруг З.Ф од село Палатица ја ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска, половина час после полноќ во Тетово од полициски службеници бил лишен од слобода И.И.(62) од Тетово , поради тоа што на 14 декември 2019 во 23:10 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 273 | | | веќе видена

Надлежностите околу гонењето на кривични дела кои се поврзани и произлегуваат од незаконското следење на комуникациите или предметите на СЈО се клучниот камен ...
сите 333 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација (ЕХФ) објави дека македонските судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го судат финалето на Европското првенство. За Николов и ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанка нападната во ресторан во Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: