Малолетник нападнат со нож во скопски Бутел - се трага по сторителите

14 годишник синоќа бил прободен и повреден од група врсници во скопски Бутел. Малолетникот заедно со својот другар биле нападнати од друга група малолетници ...
| | веќе видена | слични

Насилството врз тројцата косовски момчиња од страна на навивачката група „Комити“ во Скопје е директен напад врз Албанците и основните права што секој ...
| | веќе видена | слични

„Во Скопје бевме за да шетаме, во градскиот парк. Не знаевме дека има натпревар. Се фотографиравме и во еден момент кога не слушнаа како зборуваме албански се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопската полиција ќе поднесе кривични пријави против четворица малолетници од Скопје (двајца од 16 години, еден 15 и еден 12 години), поради сомнение за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СВР Скопје ќе поднесе кривични пријави против четворица малолетници од Скопје (двајца на возраст од 16 години, еден на возраст од 15 и еден на возраст од 12 ...
| | веќе видена | слични

Дете на возраст од 12 години е напаѓачот што завчера со нож избоде малолетник во скопската населба Чаир. Полицијата поднесе кривични пријави против четворица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 526 | | | веќе видена

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 206 | | | веќе видена

Паниката кај луѓето од корона вирусот не е ништо ново, насекаде во светот па и кај нас и луѓето исплашено реагираат затоа што се работи за нивното здравје, ...
сите 582 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Милион и триста илјади гледачи значи дека не може да гледаат ништо. Кабелските оператори се сериозни дека не сакаат да емитуваат. Тоа значи дека и МТВ нема да ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник нападнат со нож во скопски Бутел - се трага по сторителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: