Counterpoint Research: Пазарот на премиум смартфони бележи сериозен пад

Полека почнуваат да излегуваат и неофицијалните информации за наредниот телефон од P серијата на Huawei, односно P40. Доколку тие се покажат како точни, овој ...
| | веќе видена | слични

Претставувањето на Galaxy S11 од Samsung се очекува да биде во февруари, но како и изминатите неколку години, се чека на точната дата поради тоа што од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден веднаш се фати за работа и почна да ги поништува политиките на неговиот претходник Доналд Трамп, уште на првиот ден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Жители на селото Бибај во општина Урошевац во Косово организираа прослава во живо за време на вчерашната инаугурација на новиот претседател на Соединетите ...
сите 197 | | | веќе видена

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 73 | | | веќе видена

Ни треба јасна визија и креатива да се справиме со економската криза, во Македонија имаме проблем со големата корупција и невладеењето на правото, рекол ...
сите 232 | | | веќе видена

Согласно неделните извештаи на Институтот за јавно здравје за изминатиот месец, се бележи стабилизација на епидемијата во земјата, велат од Министерството за ...
сите 630 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Counterpoint Research: Пазарот на премиум смартфони бележи сериозен пад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: