Турците лидери по криптовалути и по користење мобилни апликации за плаќање

Турција е на добар пат да стане едно од најголемите упоришта за криптовалута во светот, пишува Коинтелеграф. Според истражувањето на агенцијата Статист, 20 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кинеските власти воведоа забрани за сообраќај во три други градови денеска за да спречат ширење на коронавирусот, отсекувајќи од светот повеќе од 50 милиони ...
сите 574 | | | веќе видена

Должни сме кон државата Законот за Јавно обвинителство да се најде пред пратениците пред распуштањето на Собранието, изјави денеска претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 390 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 252 | | | веќе видена

Ререпрезентацијата на Словенија или Норвешка, за првпат во нивната историја ќе освои бронзен медал на ракометно Европско првенство во машка конкуренција. ...
сите 258 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 72 | | | веќе видена

Владата на Заев за само една година доделиле 31 лиценца за одгледување марихуана, од кои во само месец декември 2019-та година кога Заев е премиер доделиле 10 ...
сите 137 | | | веќе видена

Сите ние сме биле повредени некогаш во животот, но емотивните рани избледуваат со времето и негување на душата. Негативните искуства од минатото не се причина ...
сите 121 | | | веќе видена

Шпанскиот тенисер, Рафаел Надал го мина и третиот тест на на Австралија Опен во името на неговиот сонародник Пабло Карењо Буста. Првиот светски рекет го одигра ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турците лидери по криптовалути и по користење мобилни апликации за плаќање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: