Просечната плата во Чешка изнесува 1.160 евра

4 копии

Продуктивноста во економијата продолжува да опаѓа. Имено, просечната продуктивноста во економијата во третиот квартал од 2019 година забележа пад од 2% ...
| | веќе видена | слични

Киелскиот институт за светска економија соопшти дека Германија дури во 2021 година може да очекува посилен раст. Потешкотиите во индустрискиот сектор, влијаат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Последните макроекономски показатели главно се движат во согласност со очекувањата, но и натаму се присутни неизвесноста и ризиците од надворешното окружување, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 10 декември 2019 година, Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка ги разгледа клучните показатели за домашната економија и движењата на ...
| | веќе видена | слични

Тоа го оценил на седница Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка. Според објавените проценети податоци за БДП, економската активност ...
| | веќе видена | слични

Според објавените проценети податоци за БДП, економската активност растеше и во третиот квартал од годината. Реалната стапка на годишен раст изнесува 3,6 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 340 | | | веќе видена

Без победник заврши дербито меѓу Шпанија и Хрватска (22-22), резултат кој и овозможи на „црвената фурија“ да го освои првото место во групата 1 на Европското ...
сите 276 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 79 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се заканува со поништување на Д оговорот од П респа , а со тоа директно го загрозува нашето членство во НАТО , како и нашата интеграција во ЕУ, вели ...
сите 174 | | | веќе видена

Од 7 јануари и официјално СЗО потврди дека сомнителните респираторни случаи во Кина регистрирани  средината на декември се должат на нов корона вирус. Досега ...
сите 277 | | | веќе видена

Хрватска и Шпанија ги победија бодовите во големата битка за првото место во групата еден во Виена, 22:22 (11:12) и сега е јасно дека актелниот европски првак ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечната плата во Чешка изнесува 1.160 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: