Бартомеу: „Загрижен сум за пензионирањето на Меси“


Луис Суарез вели дека неговата прва меморија поврзана со фудбалот е финалето на Копа Америка во 1995 година и триумфот на Уругвај. Во последното невообичаено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ремито значеше крај на победничката серија на Барселона од седум натпревари во сите натпреварувања. Натпреварот започна со шок за Барселона, откако Бускет ...
| | веќе видена | слични

Барселона се врати на старите навики, а тоа е да одигра послабо на гостински терен. Каталонскиот гигант одигра 2:2 на гости кај Реал Сосиедад, во меч на кој ...
| | веќе видена | слични

Барселона успеа да направи пресврт и да поведе со 1:2 на тешкото гостување во Баскија, но на крајот не успеа да ги освои трите бода во натпреварот со Реал ...
| | веќе видена | слични

Барселона денес во рамките од 17.коло во Ла Лига одигра само 2:2 против Реал Сосиедад. Сосиедад од денес од стартот покажа дека може да биде опасен кон голот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар поднесе нова тужба против Барселона за неисплатени плати од 3,5 милиони евра, според шпанскиот весник „Ел Мундо“. Напаѓачот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лекарите во Кина пријавиле асимптоматско ширење на корона вирусот, откако забележале случај во кој шест од седум членови на едно семејство заболени од висурот, ...
сите 605 | | | веќе видена

Комисијата за политички систем ќе организира јавна расправа по предложениот текст на законот за јавно обвинителство во вторник. Најаевено е дека на расправата ...
сите 423 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 248 | | | веќе видена

Љубомир Врањеш на дебито на клупата на Словенија успеа да и го донесе четвртото место на оваа репрезентација на Европското првенство, втор најдобар резултат на ...
сите 231 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархели „ретвитна” пост на Александар Николовски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ кој изрази надеж дека ќе работат заедно на ...
сите 148 | | | веќе видена

Ѓорче Петров се претвори во Див Запад. Жителите стравуваат за својот мир и безбедност, додека општината се повеќе изгледа како сцена од холивудските вестерн ...
сите 51 | | | веќе видена

Четворица мигранти од Авганистан се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. МВР соопшти дека на полноќ на ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бартомеу: „Загрижен сум за пензионирањето на Меси“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: