ЈАНУШЕВ: Ќе има и „Рекет 3“

На денешната прес конференција, Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев одговараше и на новинарски прашања меѓу кои и на барањето да го коментира ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев ги искоментира новите „бомби“ кои излегоа во јавноста а на кои се слуша гласот на бизнисменот Орце Камчев. Тој ...
| | веќе видена | слични

Каде и да стигнал куферот, односно торбата, не значи дека парите не продолжиле понатаму. И, кај кого стигнала е вистинското прашање. Дали тоа можеби е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Игор ЈАНУШЕВ Излезе информација “Куферот со пари не стигнал до Заев”. Владината пропаганда, истата онаа која не убедуваше преку Шекеринска дека знамето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шекеринска се израдувала со Македонското знаме аплицирано на војничкиот авион на САД. Таа вели дека тоа било поради членството во НАТО, за кое “се разбира” таа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Зоран Заев се пофали дека тој овозможил Македонското знаме гордо да се вее во НАТО. Колку самобендисана изјава. Кажана лично од главниот фабрикант на лажни ...
| | веќе видена | слични

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, реагираше дека членството на земјава во НАТО не е заслуга на премиерот Зоран Заев. - Заев треба да знае дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување по здравствени прописи за време на епидемија“, полициски службеници вчера извршиле ...
сите 364 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вечерва гостуваше во „Радио Лидер“ каде што нагласи дека секаде каде што оваа Влада на СДСМ има замешано прсти е ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈАНУШЕВ: Ќе има и „Рекет 3“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: