И Германците заминуваат на работа во странство

Грците покренуваат пилот проект со кој се обидуваат да ги спречат младите да си одат од нивната држава. Според податоците на грчката Централна банка, 420.000 ...
| | веќе видена | слични

Грците започнаа пилот проект, кој ќе се обиде да ги спречи и да ги поништи ефектите од „одливот на мозоци“, пренесува Times. Според податоците на грчката ...
| | веќе видена | слични

Скоро 90.000 граѓани на БиХ се откажале од државјанството, а властите се загрижени затоа што секоја година бројот на барања расте. Од воените години досега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германските мигранти се претежно високообразовани академски граѓани во своите рани години: 76 проценти имаат високо образование или докторат, што е три ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последниве неколку години голем број на Балканци заминуваат на работа во Германија. Повисоките плати се главна причина што се одлучуваат на таков чекор и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претходно високи партиски извори од СДСМ за МИА истакнаа дека Заев не се наоѓа во Собранието, ниту дека се планирани средби со собранискиот спикер Талат Џафери ...
сите 1122 | | | веќе видена

Зоран Заев кој коментира се и сешто во Република Македонија, два дена се крие и се обидува да дефокусира од скандалозното аудио кое што беше презентирано во ...
сите 180 | | | веќе видена

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да ја префрлаат топката за скандалот со медицинскиот отпад на СДСМ, кога фактите зборуваат за сосема нешто друго. Одговорноста ...
сите 77 | | | веќе видена

Во првата половина на март се очекува ратификација на Протоколот за членство во НАТО од страна на шпанскиот Парламент, по што во текот на тој месец се очекува ...
сите 297 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 344 | | | веќе видена

Како што соопшти МВР, сообраќајната несреќа се случила вчера во 15.45 часот на ул.„Јаким Стојковски" во Пробиштип. -Во незгодата со повреди се здобило детето и ...
сите 186 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ рече дека по доаѓањето на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбеди 4 ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Германците заминуваат на работа во странство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: