Облачно и дождливо време

Денес во текот на денот ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен локален дожд. Во текот на денот облачноста ќе се намалува. Максималната температура ...
| | веќе видена | слични

Сончево и потопло време со мала до умерена облачност е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура од 16 степени треба да биде измерена во ...
| | веќе видена | слични
8 копии
10 копии
2 копии

Охрид, 13. декември 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, а на планините со снег. Пообилни врнежи ќе има од ноќните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 271 | | | веќе видена

Гостиварц пријавил во полиција дека бил измамен од женско лице на кое ѝ дал пари за да помогне при вработување во државна институција. Според СВР Тетово, Ј.М. ...
сите 216 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Лилјана Поповска од партијата ДОМ, вели дека оправдувањето е не логично, будејќи Македонија не е членка на ЕУ, додавајќи дека законот мора да се изгласа затоа ...
сите 207 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Облачно и дождливо време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: