Тимовите од Македонија во спасувачка акција во Албанија: Повеќе од 72 часа пожртвуваност и хуманост


Тимовите за спасување кои беа испратени да помогнат во Албанија по разорниот земјотрес од 6,4 степени се вратија во земјава. Повеќе од 72 часа работеа на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Советот на Европа донесе одлука донаторската конференција за настраданите во земјотресот во Албанија да се одржи во Тирана, но датумот се уште не е одреден. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерката на третата по големина политичка партија во Албанија, опозициското Социјалистичко движење за интеграција(ЛСИ), Моника Круемади задржувајќи се на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Италијанскиот министер за надворешни работи и меѓународна соработка, Луиџи ди Мајо од Тирана порача дека Италија го поддржува процесот на европска интеграција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот премиер, Еди Рама речиси цело време го привлекува вниманието на себе со неговиот начин на облекување. Тој е често мета на коментари за неговиот ...
| | веќе видена | слични

Тој додаде дека Италија инсистира да има позитивна одлука за почеток на преговорите за двете земји. – Италија инсистира на потребата за позитивна одлука за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска во Курбин се состана со локалните жители на Фуше-Мамурас каде каде изрази уверување дека до средината на следната година ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот министер за надворешни работи, Луиџи Ди Маио, денеска беше во посета на Албанија, по силниот земјотрес што ја погоди земјата на 26 ноември. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 469 | | | веќе видена

Нашата најдобра ракометна репрезентација претпре убедливи порази од Шведска и Египет, меѓутоа мора да се продолжи понатаму и пред националниот тим е дуелот ...
сите 492 | | | веќе видена

По новата блокада за почеток на преговорите на Македонија со ЕУ и последите најави дека сега акцентот е ставен на акцискиот план за спроведување на Договорот ...
сите 323 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Д-р. Ненад Лазаров во објава на Фејсбук остро реагира на организирањето на онлајн дискусијата за употреба на лекот Ивермектин. -Од 1600 и кусур матични ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимовите од Македонија во спасувачка акција во Албанија: Повеќе од 72 часа пожртвуваност и хуманост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: