Камчев како сведок во „Рекет“: Боки 13 ми вршеше притисок преку Јанева и Стефанова


Ова му било кажано од адвокатот Васил Димишков, кој му рекол доколку сака да соработува со него треба да му исплати 100.000 евра. -Ако се договориме, ми рече, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот го познавам пред Шарената револуција и бевме многу блиски, вели бизнисменот Киро Тошевски, кој ги обвинува премиерот во заминување Зоран Заев и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јас сум сопственик и имам имотен лист на земјиштето кое се наоѓа во близина на Универзитетот ФОН. За ова земјиште немам добиено никакво решение за данок, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот го познавам пред Шарената револуција и бевме многу блиски. Но да објаснам за деловниот простор каде е општинската организација на СДСМ. Од 14 ноември ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Мене бизнисменот Азманов ми кажуваше дека има притисоци од власта и од финансова полиција. Врз него имаше хајка од цела власт, од бизнисмени. Сакам да се ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервју за НОВА премиерот Зоран Заев зборува за најновиотѕ развој на настаните околу аферата “Рекет” и за улогата и влијанието на неговиот брат Вице Заев. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Норвешка ја совлада Пведска со 23-20 и остана со максимален безгрешен учинок досега на Европското првенство во ракомет за мажи. Сагосен со 8 гола беше ...
сите 400 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
сите 286 | | | веќе видена

Денеска е Богојавление (Водици). Овој празник е еден од најголемите христијански празници. Познато е дека се празнувал уште во вториот век од христијанската ...
сите 255 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 231 | | | веќе видена

Нашата хероина од филмот „Медена земја“ - Атиџе Муратова, која досега живееше во селото Бекирлија каде што е снимен и документарниот филм, сега ќе живее во ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Камчев како сведок во „Рекет“: Боки 13 ми вршеше притисок преку Јанева и Стефанова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: