АХВ промовираше брошури за правилна исхрана


4 копии

Во последните неколку години отежнувањето на условите за упис на Економскиот факултет во Љубљана се одразува особено на кандидатите што доаѓаат од Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Приватната високообразовна институција – Висока стручна школа „Факултет за бизнис економија“ – Скопје (ФБЕ) е основана во 2005 година, додека пак Приватниот ...
| | веќе видена | слични

Јубилеите се само крајпатни знаци кои говорат за тоа од каде сум почнал и до каде сум стасал во професијата и во животниот век. Тие емотивно ме исполнуваат, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на проектот „Образование преку Википедија“ преку образовната програма на Википедија на македонски јазик се спровеле предавања во основните училишта ...
| | веќе видена | слични

Недостигот на книги и лошите преводи од македонски на албански јазик, квалитетот на образованието, но и отселувањето на младите од земјава, беа главните теми ...
| | веќе видена | слични

Останато

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
сите 287 | | | веќе видена

Премиетот Оливер Спасовски денеска присуствуваше на чествувањето на верскиот празник Водици во Кочани.Поздравувајќи ги присутните граѓани Спасовски упати ...
сите 277 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 256 | | | веќе видена

Нашата хероина од филмот „Медена земја“ - Атиџе Муратова, која досега живееше во селото Бекирлија каде што е снимен и документарниот филм, сега ќе живее во ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 175 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

ЕХФ ја објави најдобрата седморка по првата фаза на Европското првенство 2020, информација која ги збесна Хрватите и нивниот селектор Лино Червар. Во ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АХВ промовираше брошури за правилна исхрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: