Нова одлична партија: „Осумка“ на Митков против лидерот во Австрија

Искусниот македонски ас, Влатко Митков одигра уште една партија во дресот на Брегенц во првата лига на Австрија. Составот на Брегенц пред своите гледачи се ...
| | веќе видена | слични

Победа и пораз забележаа македонските интернационалеци Влатко Митков, Никола Костески и Горан Крстевски на вечерашните средби во првата лига на Австрија. ...
| | веќе видена | слични

Екипата на МЗТ Скопје уште една покажа дека има проблеми со натпреварите кои ги игра на гостински терен во АБА2 лигата, па така вечерва загуби на гостувањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Страшо Ангеловски, лидер на МААК во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за пописот каде посочи дека постојат две можни решенија. Според ...
сите 421 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 263 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 278 | | | веќе видена

Денес (21 јануари 2021 година) во рамките на својата дипломатска активност претседателот на ВМРО ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски и потпретседателот на ...
сите 132 | | | веќе видена

М По пет часа на завршниот збор за случајот „Монструм”, обвинителката Фатиме Фетаи, побара максимални казни за обвинетите Халил Демири и браќата Африм и Агим ...
сите 87 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова одлична партија: „Осумка“ на Митков против лидерот во Австрија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: