Клоп: Ова не е ФИФА или Плејстејшн, играчите мора…


Ал Хилал се пласираше во полуфиналето на Светското клупско првенство. Саудискиот тим денес во четвртфиналето беше подобар од шампионот на Африка, Есперанса ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ливерпул ќе ја претставува Европа на претстојното ново издание на Светското клупско првенство кое ќе се одржи во Катар, а денеска англискиот клуб бил ...
| | веќе видена | слични

ФИФА приморано го смени стадионот на којшто ќе се игра финалето од Светското клупско првенство во Катар. Наместо во Доха, финалето ќе се одржи на Националниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 238 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел кажа дека Северна Македонија и Албанија припаѓаат во иста група кога е во прашање почетокот на пристапни преговори со ЕУ и ...
сите 286 | | | веќе видена

По повод христијанскиот празник Богојавление – Водици, владина делегација предводена од заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, ...
сите 323 | | | веќе видена

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 227 | | | веќе видена

Нашата хероина од филмот „Медена земја“ - Атиџе Муратова, која досега живееше во селото Бекирлија каде што е снимен и документарниот филм, сега ќе живее во ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 174 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп: Ова не е ФИФА или Плејстејшн, играчите мора…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: