(фото) АНЃУШЕВ РЕКОРД: Невработеноста во Македонија падна на рекордно ниски 17,1 отсто


Вицепремиерот Кочо Анѓушев вечерва со историски рекорд ја покрива аферата Рекет, чиј судски епилог започна, а според сведочењата се вмешани и лица од Владата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На огромно задоволство на сите жители од Општина Пробиштип денеска сме сведоци на започнување со работа на новата фабрика Кранфилд фаундри. Оваа инвестиција во ...
| | веќе видена | слични

Стартуваше со производство леарницата Краунфилд Фаундри во Пробиштип, за која невладините и граѓаните пред да почне изградбата реагираа и бараа потврда од ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев и поранешен технички премиер, по повод започнувањето со работа на новата фабрика „Кранфилд фаундри“ изјави дека оваа ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев во изјава за медиумите дадена по отварањето на новата фабрика Кранфилд фаундри во Пробиштип истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Леарницата „Кранфилд фаундри“ почна со работа. Во индустриската зона кај Пробиштип ќе прозведува шахти и машински елементи за различни индустрии. Фирмата што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата не може, а да не биде задоволна од покажаниот раст на економски план, во текот на 2019 година, оцени денеска премиерот Зоран Заев по пуштањето во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Предвремените парламентарни избори што се најавени за 12 април следната година не би требало да имаат некакво влијание врз економијата, смета вицепремиерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руската амбасада во Скопје известува дека во неколку наврати ја информирала македонската влада за можностите за испорaка на руската вакцина, но македонска ...
сите 221 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 330 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 627 | | | веќе видена

Вакцинацијата не е само дојди и купи ги вакцините и толку, туку потребен е план и регистрација, рече српската премиерка Ана Брнабиќ во нејзиното гостување за ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(фото) АНЃУШЕВ РЕКОРД: Невработеноста во Македонија падна на рекордно ниски 17,1 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: