Ако го решиме загадувањето, ќе ги намалиме и климатските промени – собир на Fridays for future на Школка

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
| | веќе видена | слични

Елка накитена со ѓубре вчера беше поставена на плоштад „Македонија“ од страна на активисти од граѓанското движење „Fridays For Future“. Ваквата акција, како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска на плоштадот Македонија осамна елка накитена со ѓубре, а зад оваа акција стои движењето за климатска правда “Fridays For Future”. Елката накитена со ...
| | веќе видена | слични

Активисти на локалниот огранок на Fridays For Future накитија елка со ѓубре на плоштадот „Македонија“ во Скопје. Ваквата реакција, велат тие, е протест поради ...
| | веќе видена | слични

Протест во недела во 11:55 часот во Куманово. -Ова е граѓански крик, повик да излезеш и ти и да побараш ЗДИВ за себе и своите најблиски! Биравме политичари кои ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 12. декември 2019 (ИНПРЕС) – Во исчекувања на првиот рок за исполнување над 100 барања до крајот на годинава, #ЗеленФронт на здружени над 35 ...
| | веќе видена | слични

Граѓанските активисти кои се обединија со цел сите да живееме во почиста средина и да дишеме поквалитетен воздух, се во исчекувања на првиот рок за исполнување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спроведувањето на пописот во време на пандемија е голем предизвик, но процесот може да се спроведе и заврши по сите здравствени протоколи, рече министерот за ...
сите 468 | | | веќе видена

Вратите на кафеаните и рестораните од денеска ќе бидат отворени до 21 часот. Во главниот град раздвижено. Д ел од граѓаните вечерва решија да ги посетат ...
сите 340 | | | веќе видена

Руската полиција денеска ја приведе Љубов Собољ, соработничка на затворениот руски опозициски лидер Алексеј Навални, која заедно со него ја има основано ...
сите 216 | | | веќе видена

По вчерашната инаугурација на Џо Бајден за американски претседател, на социјалните мрежи со молскавична брзина се прошири лажна слика, а еве за што поконкретно ...
сите 197 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 71 | | | веќе видена

Денес околу 06,25 часот во СВР Штип било пријавено дека во село Грдовци, кочанско настанал пожар во куќата сопственост на А.J.(48).Откако интервенирала ...
сите 202 | | | веќе видена

Досега во повеќе наврати известувавме дека може да се добие од нашата вакцина, но од Владата не покажаа интерес за тоа, велат од Руската амбасада во Скопје. – ...
сите 121 | | | веќе видена

Наша цел е по најавениот попис на населението во април, следниот попис да биде исклучиво базиран на податоци од регистри, изјави вечерва директорот на Заводот ...
сите 42 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако го решиме загадувањето, ќе ги намалиме и климатските промени – собир на Fridays for future на Школка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: