Одбиено барањето на Катица Јанева за апанажа


Собранието го избра и вториот предлог на претседателот Стево Пендаровски за член на Судскиот совет, а тоа е Весна Дамова, долгогодишен стручен соработник на ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница народните избраници го изгласаа и вториот предлог за член на Судскиот совет на претседателот Стево Пендаровски, Весна Дамова, а ...
| | веќе видена | слични

На денешната пленарна седница избрани се двајца нови членови на Судскиот совет, Весна Дамева, која е предлог на претседателот Стево Пендаровски, досегашна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Весна Дамева, е новиот член на Судскиот совет на предлог на претседателот Стево Пендаровски, таа е лице кое е активист на владејачката партија, а тоа може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев во пресрет на денешната собраниска седница на која требаше да бидат потврдени двата нови члена на Судскиот совет, во интервјуто за , ...
| | веќе видена | слични

Весна Дамева и Селим Адеми се очекува да бидат избрани за нови членови на Судскиот совет на денешната пленарна седница во македонскиот Парламент, откако ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со усвојувањето на Законот за попис на населението се создадени нормативните услови да се реализира оваа важна статистичка операција после 19 години, објави ...
сите 338 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 132 | | | веќе видена

Се стопира изградбата на ѕидот на границата со Мексико, САД се враќа во Парискиот климатски договор, и СЗО, а со тоа ќе стане дел и од КОВАКС механизмот, ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 241 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбиено барањето на Катица Јанева за апанажа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: