Заев: Анѓушев ќе си замине заедно со мене, кога ќе се формира техничка влада


Вицепремиерот Кочо Анѓушев ќе си замине од владата заедно со мене кога ќе се формира техничката влада, рече премиерот Зоран Заев. -Анѓушев ја најави својата ...
| | веќе видена | слични

Билјана Ивановска, претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата, синоќа во емисијата „Што не е јасно“ на ТВ Алфа информираше дека се уште ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во земји на ЕУ се одговара и за почестен бурек Судството води во перцепцијата за најголема корупција, и ова го говори истражување на јавноста. Има многу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На огромно задоволство на сите жители од Општина Пробиштип денеска сме сведоци на започнување со работа на новата фабрика Кранфилд фаундри. Оваа инвестиција во ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски беше гостин во дневникот на Канал 5 телевизија. Тој говореше за анкетата на ИПИС која покажа дека ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Стартуваше со производство леарницата Краунфилд Фаундри во Пробиштип, за која невладините и граѓаните пред да почне изградбата реагираа и бараа потврда од ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Емил Димитриев и поранешен технички премиер, по повод започнувањето со работа на новата фабрика „Кранфилд фаундри“ изјави дека оваа ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев во изјава за медиумите дадена по отварањето на новата фабрика Кранфилд фаундри во Пробиштип истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Леарницата „Кранфилд фаундри“ почна со работа. Во индустриската зона кај Пробиштип ќе прозведува шахти и машински елементи за различни индустрии. Фирмата што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 399 | | | веќе видена

Ракометната репрезентација на Македонија со една победа ја заврши првата фаза на мундијалот во Египет, победа над Чиле доволно за пласман во главната рунда ...
сите 463 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 225 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 137 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 320 | | | веќе видена

Лекарската комора без одговор зошто не им беше овозможен еднаков пристап на сите матични лекари во дискусијата за лекот Ивермектин со докторот Дејан Докиќ. На ...
сите 149 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Анѓушев ќе си замине заедно со мене, кога ќе се формира техничка влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: