Османи и Каракамишева во вербална војна околу Законот за јазици

Поранешниот пратеник Павле Богоевски на Фејсбук го искоментира однесувањето на ДУИ откако Венецијанската комисија се изјасни негативно за Законот за јазици. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник Павле Богоевски го оцени тврдењето на вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи дека нецелосното имплементирање на Законот за употреба ...
| | веќе видена | слични

Професорката Тања Каракамишева е член на Венецијанската комисија, а Бујар Османи вицепремиер за европски прашања кој пред Венецијанската комисија го бранеше ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи не издржа и го отстрани "тагот" за него што на социјалната мрежа Фејсбук го постави портпаролот на опозицијата ...
| | веќе видена | слични

При усвојувањето на предлог-законот за употреба на јазици од Владата во септември 2017 година, Венецијанската комисија соопшти дека „законското решение треба ...
| | веќе видена | слични

Денешниот став на ДУИ кој го пренесе Бујар Османи дека било каква промена на Законот за јазиците ќе не помести од патот и не враќа пред 2001 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи пред да го аргументира контроверзниот Закон за јазици пред Венецијанската комисија, која попладнево треба да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи, кој денеска треба да го брани контроверзниот Закон за јазици пред Венецијанската комисија, која попладнево треба ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 584 | | | веќе видена

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 214 | | | веќе видена

Кинеските власти решија новогодишните празници да бидат продолжени до 2 февруари, со цел дополнително да се влијае врз намалување на ширењето на новиот корона ...
сите 158 | | | веќе видена

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
сите 255 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи и Каракамишева во вербална војна околу Законот за јазици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: